קורות חיים חינם

כל הטיפים שיסייעו לכם לכתוב קורות חיים לדוגמא

צרו עימנו קשר

העלאת קובץ קורות חיים

אם סיימתם עכשיו את לימודיכם או שאתם נמצאים בתקופה שבין עבודות, אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות על מנת למצוא עבודה הוא ליצור מסמך קורות חיים. מסמך שכזה צריך לפרט את כל מה שעשיתם עד כה, בצורה שתגרום למעסיקים הפוטנציאליים שלכם לבחור דווקא בכם.

כתיבת קורות חיים

איך עושים את זה? צוות המומחים של ORS, אחת החברות המובילות בארץ בתחום של השמת וגיוס עובדים, אספו עבורכם את כל הטיפים לכתיבה נכונה של קורות חיים לדוגמא. הטיפים הללו יסייעו לכם לדעת מה כדאי ומה לא כדאי לכתוב, איך כדאי לכתוב וכמה כדאי לכתוב, על מנת שהמסמך שלכם יקבל את תשומת הלב המגיעה לו, שהיא כמובן גם תשומת הלב המגיעה לכם.

אז אם אתם באמת רוצים לדעת איך כותבים קורות חיים לדוגמא – הנה לפניכם המדריך המלא להשלמת המשימה בהצלחה: 

כללי "עשה"

 • עברו על קורות חיים לדוגמא – לפני שאתם מתחילים לכתוב את המסמך האישי שלכם, קראו מספר מסמכי קורות חיים לדוגמא כדי לקבל מהם "השראה" לכתיבת קורות החיים שלכם.
 • כתבו מסמך על פי הפורמט המקובל של מסמכי קורות חיים:
  • פרטים אישיים – בראש הדף ציינו את כל הפרטים האישיים שלכם, כולל שם מלא, כתובת, מספר טלפון, בבית וטלפון נייד, תעודת זהות, שנת לידה, שנת עלייה לארץ (אם רלוונטי) וכתובת דוא"ל.
  • השכלה – ציינו את טווח השנים בהן למדתם בכל מקום, את שם מוסד הלימודים, את נושאי הלימוד ואת סוג התעודה או ההסמכה שקיבלתם. יש לציין את הפרטים החל מהתואר הבכיר ביותר ועד זה הפחות בכיר. בסעיף זה מומלץ לציין גם תעודות שקיבלתם ממקומות העבודה שלכם וכן לציין את השפות בהן אתם שולטים ואת מידת השליטה בהן.
  • ניסיון בעבודה – פרטו על פי סדר כרונולוגי הפוך (קודם ציינו את מקום העבודה האחרון) באילו מקומות עבדתם, את התפקיד שמילאתם בכל אחד מהם, את ההתמחויות שלכם ופרויקטים מיוחדים שביצעתם במסגרת כל תפקיד (אם היו כאלה). אל תתביישו לפרגן לעצמכם (עשיתי, הקמתי, ניהלתי), אבל דאגו לציין רק פרטים שהינם אמת לאמיתה.
  • שירות צבאי – ציינו את מספר שנות השירות שלכם, את הדרגה, את התפקידים שמילאתם ואת הקורסים הרלוונטיים שעברתם.
  • פרטים נוספים – סעיף זה אינו בגדר חובה וכדאי למלא אותו רק אם אתם מעוניינים להוסיף מידע שעשוי לתמוך במועמדותכם לתפקיד. זה המקום לציין פעילויות התנדבותיות, חברות בארגונים, תחביבים ופרטים אחרים שיכולים להיות רלוונטיים.
 • התאימו את קורות החיים למשרה – הבליטו לימודים וקורסים רלוונטיים, ציינו תחביבים שיכולים לתרום למשרה המבוקשת וגם, כמובן, תכונות אופי שמשתלבות "בול" עם צורכי התפקיד.
 • כתבו פסקה או מכתב מקדים – מומלץ מאוד לכתוב כמה שורות בראש דף קורות החיים בפסקה קצרה זו זה כדאי לכתוב בקצרה מי אתם ולמה אתם מתאימים לתפקיד, ויכול מאוד להיות שהפסקה הזו תגרום לכך שיפנו דווקא אליכם. 

כללי "אל תעשה"

בעת כתיבת קורות חיים כדאי מאוד שתקפידו שלא לעשות את הדברים הבאים:

 • אל תכתבו בשגיאות – נכון, יכול להיות שיסלחו לכם על טעות מקלדת אחת או שתיים, אבל כשיש שגיאות כתיב במסמך הוא בכל זאת נראה הרבה פחות מכובד. אם אתם מעוניינים שיתייחסו בכובד ראש לקורות החיים שלכם, לפני שאתם שולחים אותם השתמשו בבודק האיות של מעבד התמלילים ותנו לעוד מישהו (רצוי כזה שמבין בתחום) לעבור על המסמך.
 • אל תגזימו – כן, זה בסדר לפרגן לעצמכם ולפרט את כל מה שעשיתם במקרה שהדברים רלוונטיים. למרות זאת מומלץ שלא להפריז בסופרלטיבים ובטח ובטח שלא לכתוב דברים שאינם נכונים. אחרי הכול, גם צניעות היא מידה שמעסיקים פוטנציאליים נותנים לה ערך רב.
 • אל תשלחו אוטומטית – שליחה אוטומטית ללא התאמה של קורות החיים למשרה המבוקשת יכולה לגרום לכך שהמסמך שלכם "ייבלע" בין כל המסמכים האחרים. השקיעו כמה דקות נוספות לכתיבת מכתב מקדים ולהבלטת הניסיון המקצועי, התכונות והתחביבים שרלוונטיים לתפקיד ויכול מאוד להיות שהכמה דקות האלה הן שיעשו את ההבדל.
 • אל תכתבו מסמך בן יותר מעמוד אחד – זה מעייף את הקורא וגורם לכך שיכול מאוד להיות שהוא לא יקרא דווקא את המידע שהכי חשוב שהוא ידע. דף A4 הבנוי על פי הסכימה שצוינה מעלה הוא הפורמט המומלץ לשליחה. 

בניית קורות חיים

אם תכתבו מסמך קורות חיים על פי הטיפים שצוינו כאן סביר מאוד להניח שמי שיקבל אותו יקרא אותו, וזה הדבר החשוב ביותר משום שרק אם יקראו אותו יהיה לכם סיכוי להתקבל לתפקיד.

אם אתם מעוניינים לכתוב קורות חיים בלי לדלג על אף סעיף ובלי לציין פרטים שאינם רלוונטיים ושעלולים לפגוע בסיכויי הקבלה שלכם, אתם מוזמנים לעשות שימוש בכלי כתיבת קורות החיים  (המחולל) של ORS, המציע כתיבת קורות חיים חינם. כלי זה ינחה אתכם שלב אחר שלב ליצירת מסמך מכבד ומכובד, אשר יציג את מי ואת מה שאתם למעסיקים הפוטנציאליים שלכם בצורה הטובה ביותר.

כתיבת קו”ח חינם

צור עכשיו קו"ח בעזרת מחולל קו"ח המהפכני!

כתיבת קורות חיים

שליחת קו”ח

טען ושגר את קו"ח למאגר המעסיקים שלנו!

שליחת קורות חיים
הסוכן החכם