גיוס עובדים - כל הדרכים לגיוס כוח אדם

צרו עימנו קשר

העלאת קובץ קורות חיים

יש לכם משרות שאתם רוצים לאייש? ORS מציגה: גיוס כוח אדם בשיטה הכי טובה שיש!

אם אתם מנהלים עסק או חברה, ומעסיקים עובדים בתחומים שונים, אתם לבטח נתקלים לא פעם בסיטואציה המחייבת גיוס עובדים. זה יכול להיות גיוס כוח אדם ראשוני שמתבצע בשלבי הקמת החברה; זה יכול לקרות כשאתם רוצים להחליף עובד בעובד אחר או כשהעובד עצמו מחליט להתפטר; זה יכול לקרות כשהעסק גדל וזקוק לעוד ידיים טובות כדי לעמוד ביעדים ובמשימות.

גיוס עובדים בארבע דרכים:

לא משנה אם זה בגלל התפטרות של עובד או בגלל התרחבות העסק, גיוס עובדים הוא תהליך שדורש משאבים והשקעה. זאת משום שקבלת אדם חדש לעבודה, כדאי שתתבצע רק כשאתם בטוחים ככל שניתן שהוא או היא באמת מתאימים לעבודה ושיוכלו לבצע אותה על הצד הטוב ביותר. אחרי הכל, אם תגייסו אדם לא מתאים התפוקות של העסק ייפגעו, העובדים הוותיקים יצטרכו לבצע כמות גדולה יותר של משימות, וכמובן – תצטרכו להתחיל את כל תהליך הגיוס מחדש. יש היום מספר דרכים עיקריות שבאמצעותן מתבצע גיוס כוח אדם:

1. מענה לפניות – אנשים רבים שולחים את קורות החיים שלהם לבתי עסק ולחברות, גם אם האחרונים לא פרסמו מודעות דרושים ולא הצהירו ברי"ש גלי על כך שהם מחפשים כוח אדם. הם עושים זאת בבחינת "שלח לחמך על פני המים", מתוך תקווה שבאותם מקומות ישמרו את קורות החיים שלהם ויפנו אליהם במידת הצורך. אין ספק שלפעמים טוב לשמור את הפניות האלה, אולם מכיוון שמדובר בפניות שלא עוברות כל סינון, הרי שהסיכוי שתהיה התאמה מדויקת לתפקיד שאליו אתם מחפשים אנשים הוא די קטן.

2. פרסום מודעות דרושים – בעולם הדיגיטלי בו אנו חיים, מאוד קל לפרסם מודעות דרושים באינטרנט. במודעות אלה ניתן לפרסם את הדרישות המדויקות מהמועמדים שאתם רוצים שיגיעו אליכם, ולכן דרך זו נתפסת כמאוד יעילה בתחום של גיוס עובדים. אבל, יש כאן אבל גדול. כשאתם מפרסמים מודעות באתרי הדרושים או ברשתות החברתיות, אתם צריכים להיות ערוכים לכך שיגיעו אליכם הרבה מאוד פניות. חלקן יתאימו יותר וחלקן פחות, ומי שיצטרכו לבצע את המיון הם נציגיה של מחלקת משאבי האנוש בחברה שלכם. מכיוון שאיתור המועמדים המתאימים ביותר שקולה למציאת מחט בערימה של שחת, הרי שאתם צריכים לקחת בחשבון שהמשימה תדרוש השקעה של לא מעט משאבים וזמן, שכידוע שווה כסף.

3. ציד כישרונות (head hunting) – גיוס עובדים על ידי איש מקצוע, ש"יוצא לשטח" ומאתר אנשים בעלי פוטנציאל התאמה גבוה לתפקיד מסוים. אמנם, שיטה זו בדרך כלל מביאה לתוצאות טובות, אבל גם כרוכה בהשקעה של זמן יקר ושל לא מעט כסף המשולם לאותו איש מקצוע. בנוסף, על מנת להשיג את הכישרונות שתצודו, תצטרכו במקרים רבים לשלם להם הרבה יותר כסף מהסכום שהייתם משלמים לכישרונות שהיו מגיעים אליכם בדרכים אחרות, ולכן כדאי לבחור בדרך זאת רק כשמדובר בתפקיד מאוד מיוחד או כשאתם זקוקים לאיתור מהיר ביותר של כוח אדם. 

4. חבר מביא חבר – על מנת לגייס עובדים אפשר לפרסם בפורטל החברה את רשימת המשרות הפנויות או לשלוח בדואר אלקטרוני לכל עובדי החברה את רשימת המשרות הפנויות, ולבקש מהם להפיץ אותה בקרב חבריהם. עובד שדרכו יגיע מועמד שיתקבל לעבודה ויישאר בה במשך תקופה מסוימת (בדרך כלל חצי שנה), יתוגמל בבונוס כזה או אחר (בדרך כלל כספי). 

אין ספק שכל אלה הן שיטות גיוס עובדים שיכולות להצליח, אבל ברוב המקרים הן דורשות השקעה של הרבה מאוד משאבים. אם אתם מחפשים שיטה שגם תחסוך לכם במשאבים וגם תביא לכך שהמועמדים שיגיעו אליכם יהיו אותם אנשים שמלכתחילה יש להם סיכויים טובים להתקבל, כדאי שתשקלו עבודה עם חברת השמה

למה להיעזר בחברת השמה בתהליך גיוס עובדים?

כאמור, תהליך גיוס עובדים יכול לגזול  זמן יקר ולהיות מייגע עבור צוות משאבי האנוש והמנהלים הזקוקים לעובדים. עם חברת השמה, תוכלו לקבל גישה למיטב הכישרונות בענף שלכם. גיוס כוח באמצעות חברת השמה יאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות:

תשקיעו פחות זמן – הצוות המקצועי של החברה יטפל עבורכם בכל מה שקשור לאיוש משרות בחברה או בארגון וכך יחסוך לכם זמן יקר. 

תשקיעו פחות כסף – במקום לשלם לצוות שלם של אנשי משאבי אנוש בארגון, תוכלו לשלם רק את עמלת העבודה עם חברת כוח האדם. את הכסף שנשאר תוכלו, כמובן, להפנות לאפיקים חשובים אחרים שיסייעו לכם בקידום העסק או הארגון שלכם.

קבלת מועמדים בעלי סיכוי טוב להתקבל – כשאתם עובדים עם חברת כוח אדם שמבצעת עבורכם גיוס עובדים, אתם יכולים להיות בטוחים שאנשי המקצוע של החברה ידאגו לשלוח לריאיון העבודה רק את המועמדים שעונים על כל הקריטריונים שהצבתם. כך, כשמגיעים אליכם מועמדים בעלי פוטנציאל גבוה, תהליך הגיוס הופך להיות הרבה יותר קל ומהיר, ומאפשר לכם לקלוט לארגון בדיוק את האנשים שמתאימים לכם. חשוב לזכור שגיוס האדם הנכון לתפקיד הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בניהול עסק מצליח. הסיבה לכך היא שהעובדים הם עמוד השדרה של כל חברה ובלעדיהם, יהיה קשה לבצע את פעילויות הליבה השוטפות שלו.

ORS – אתכם לאורך כל הדרך

ORS  מציעה לכם שירותי גיוס עובדים ממוקדים, שיאפשרו לכם ליהנות מכל היתרונות. השירות כולל:

  • פרסום מודעות דרושים במקורות גיוס שונים
  • ביצוע מיון ראשוני של קורות החיים שמגיעים למשרדנו
  • ביצוע ראיון טלפוני עם המועמדים הרלוונטיים
  • הזמנת מועמדים פוטנציאליים לראיון אישי או למרכז הערכה
  • ביצוע מהלכים נוספים בהתאם לסיכום המוקדם עם הלקוח

מעסיקים רבים כבר נהנים מאיוש משרות מהיר, על ידי האנשים המתאימים ביותר. אם גם אתם רוצים ליהנות מכל היתרונות, פנו אלינו עוד היום ונשמח לבצע עבורכם גיוס עובדים כמו שגיוס עובדים צריך להיות.

כתיבת קו”ח חינם

צור עכשיו קו"ח בעזרת מחולל קו"ח המהפכני!

כתיבת קורות חיים

שליחת קו”ח

טען ושגר את קו"ח למאגר המעסיקים שלנו!

שליחת קורות חיים
הסוכן החכם