חיפוש עבודה לחיילים משוחררים

צרו עימנו קשר

העלאת קובץ קורות חיים

שירתתם בצבא ותרמתם את חלקכם לצבא ולמדינה, וכולנו מצדיעים לכם. השאלה היא מה קורה לאחר שפושטים את המדים ומזדכים על הציוד: איך מוצאים עבודה כשהניסיון היחיד שיש לכם שדומה לניסיון תעסוקתי הוא... השירות הצבאי שלכם? הנה לפניכם כל השיטות למצוא עבודה לאחר השחרור כדי להתחיל לחסוך לטיול הגדול או לכל חלום אחר שתרצו להגשים. וכן, זה אפשרי.

כסף מסובב ת'עולם

אם סיימתם עכשיו את השירות הצבאי או שאתם עומדים לסיימו בקרוב, ולא משנה אם אתם חי"רניקים בדם ובנשמה או אם השירות שלכם היה יותר סולידי, אתם בוודאי מתחילים לחשוב על עתידכם, לפחות זה הקרוב, שכולל, כנראה, את הטיול הגדול או לפחות רכישת מכונית. לא משנה איזו אופציה מתאימה לכם יותר, שתיהן מצריכות לא מעט מהדבר הזה שנקרא כסף, וכמו שההורים שלכם בוודאי אמרו לכם לא פעם, ה"כסף" הזה – לא גדל על העצים. אז לא רק בשביל כבוד צריך לעבוד, אלא גם, ואולי אפילו בעיקר – בשביל כסף.

נחיתה רכה באזרחות

אחת הבעיות הגדולות של חיילים משוחררים כשהם עומדים בפני התהליך שנקרא "חיפוש עבודה", היא שהם חוששים מכך שאין להם שום ניסיון מקצועי, או ניסיון תעסוקתי, כפי שקוראים לו לפעמים. החשש נובע מכך, שכשחברות ובתי עסק שונים מפרסמים מודעות דרושים, הם הרבה פעמים מוסיפים למודעה את המשפט המלחיץ, לכאורה: "בעלי ניסיון קודם". אנחנו כותבים "לכאורה", כי למרות שהייתם בצבא עד עכשיו, גם לכם יש ניסיון. אולי הוא לא כולל ניהול פיזי של חנות, אבל הוא יכול לכלול ניהול מחסן ציוד; אולי הוא לא כולל מתן שירות לקוחות טלפוני, אבל הוא יכול לכלול דאגה לתנאי השירות של החיילים בפלוגה (תפקיד לא פחות מורכב, אגב).

כלומר – במהלך השירות הצבאי שלכם מילאתם תפקידים שונים, שבהחלט אפשר להמיר אותם לתפקידים הקיימים באזרחות. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לכתוב אותם במסמך קורות החיים שתנסחו, והסיכוי שיפנו אליכם יהיה שווה לחלוטין לסיכוי שיפנו לכל אדם אחר שיש לו ניסיון "אזרחי" במקצוע.

איך נכנסים לשוק העבודה?

הכניסה שלכם, כחיילים משוחררים, לשוק העבודה יכולה וצריכה להתבצע בכמה דרכים:

מענה למודעות דרושים – פעם זה היה בעיתונים, היום זה ברשת, אבל העיקרון דומה: מחפשים מודעות דרושים שיכולות להתאים למה שאתם רוצים לעשות אחרי השחרור, ושולחים קורות חיים לחיילים משוחררים. חשוב לדעת שיש מקומות שיפרסמו בצורה מפורשת שהעבודה שהם מציעים מתאימה מאוד לחיילים משוחררים, ואליהם אתם צריכים לפנות כמה שיותר מהר. אחרי הכול, יש עוד חבר'ה מהמחזור שלכם שהשתחררו יחד אתכם...

חבר של חברה של חבר – דברו עם החברים שלכם ועם חברים של ההורים. מאוד יכול להיות שהם יודעים על משרה שתפורה בדיוק לנעליים שלכם. הרבה פעמים משרות לחיילים משוחררים מחכות לכם ממש מתחת לפנס, וכל מה שצריך לעשות הוא פשוט לשאול. אין לכם מושג לאילו עבודות מפתיעות אפשר להתגלגל כך...

פנייה לחברת כוח אדם – חברות כוח אדם יכולות להציע לכם מגוון רחב של משרות לחיילים משוחררים. חברות אלה עובדות מול מקומות עבודה רבים, אשר עוד לפני שמפרסמים את מודעות הדרושים שלהם בעיתונים ובאינטרנט מעבירים את רשימת המשרות הפנויות שלהם לחברות כוח האדם. התוצאה – חברות אלה מרכזות אחוז גבוה של משרות, שאחת מהן יכולה להיות המשרה הבאה שלכם. בנוסף, עובדי ההשמה של חברות אלה יהיו אתכם בקשר שוטף, יציעו לגם מגוון רחב של אפשרויות וישלחו את קורות החיים שלכם רק למקומות שבאמת יכולים להיות רלוונטיים עבורכם. השירות הזה יחסוך לכם זמן יקר שמתבזבז בחיפוש עצמאי אחר משרות אופציונליות ויאפשר למאמציכם להיות הרבה יותר ממוקדים.

שלחו לחמכם על פני המים – התקשרו למחלקות כוח האדם או שלחו קורות חיים גם למקומות עבודה שהייתם רוצים לעבוד בהם ושלא פרסמו מודעות דרושים. אחרי הכול, אף פעם אי אפשר לדעת מתי יצטרכו מישהו לאותו תפקיד, ואם קורות החיים שלכם יהיו בהישג יד כשזה יקרה – מאוד יכול להיות שאתם תהיו בין האנשים הראשונים שאליהם יפנו.

כתיבת קו”ח חינם

צור עכשיו קו"ח בעזרת מחולל קו"ח המהפכני!

כתיבת קורות חיים

שליחת קו”ח

טען ושגר את קו"ח למאגר המעסיקים שלנו!

שליחת קורות חיים
הסוכן החכם