איזו עבודה מועדפת עליכם?

צרו עימנו קשר

עבודה מועדפת

אם השתחררתם כבר מהצבא או שאתם עומדים לפני השחרור, בוודאי התוודעתם כבר למושג הזה "עבודה מועדפת" – אותה עבודה שתזכה אתכם במענק כספי שבהחלט יוכל להוות חלק נכבד מהכסף הדרוש לכם לטיול הגדול, ללימודים או לכל דבר אחר שרק תרצו. במאמר זה תמצאו את כל המידע שיעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות רגע לפני שאתם משתחררים לאזרחות.

מהי עבודה מועדפת?

חוק הביטוח הלאומי לעבודה נדרשת הגדיר "עבודה מועדפת" כעבודה באחד מהענפים הבאים:

·         חקלאות

·         מפעלים

·         תחנות דלק

·         בתי מלון

·         אתרי בנייה

·         טיפול באנשים עם מוגבלויות

על פי החוק, חיילים משוחררים שיעבדו במשרות המשתייכות לענפים אלה (לא כולל עבודות פקידות) בתנאים מסוימים, יהיו זכאים לקבל את המענק המדובר.

מהם התנאים לקבלת המענק?

התנאים לקבלת המענק המדובר הינם כדלקמן:

·         מי שעוסק/ת בהם הינו/ה חייל/ת משוחרר/ת משירות חובה או בת שירות שהשלימה 24 חודשי שירות (אם התחתנה במהלך השירות – בתנאי שהשלימה 6 חודשי שירות ונישאה בתוך 30 יום מיום השחרור).

·         יש לעבוד באחד הענפים המצוינים לעיל, באחת המשרות המוגדרות בחוק הביטוח הלאומי לעבודה נדרשת.

·         חובה לעבוד במשרה המוגדרת כעבודה מועדפת במשך שישה חודשים מלאים (רצופים או לא רצופים).

·         העבודה צריכה להיות במשרה מלאה – על פי המוגדר בחוזה העבודה של המקום, ויש לעבוד בה 150 ימים לפחות.

·         בתחום החקלאות ניתן לעבוד 4 חודשים מלאים (לפחות 100 ימי עבודה) ולקבל מענק יחסי.

·         אפשר להתחיל לעבוד בעבודה מועדפת בתוך שנתיים (24 חודשים) מיום השחרור. אם מתחילים לעבוד במהלך השנה הראשונה מיום השחרור – אין צורך בזכאות לדמי עבודה. אם מתחילים לעבוד לאחר שחלפה שנה מיום השחרור – צריך להיות זכאים לדמי אבטלה ביום תחילת העבודה המועדפת.

איך מוצאים עבודה מועדפת?

חברות כוח אדם הן המקום למצוא עבודה מועדפת. הרבה מקומות עבודה המשתייכים לענפים שפורטו לעיל מעבירים את רשימת המשרות הנדרשות להם אל חברות כוח אדם גדולות, ולא מפרסמים אותם בעיתונים או באינטרנט. זאת משום שמנהלי כוח האדם במקומות אלה סומכים על כך, שדרך חברות כוח אדם יגיעו אליהם חיילים משוחררים שמתאימים בדיוק למשרה שהם מציעים. בדרך זו הם חוסכים לעצמם הרבה מאוד זמן ו"כאב ראש" באיתור כוח האדם הדרוש, והאנשים שמגיעים אליהם לראיונות עבודה הם בדרך כלל בעלי פוטנציאל מאוד גבוה להתקבל לתפקיד. לכן, אם אתם עם רגל אחת בחוץ מהשירות הצבאי, כדאי מאוד לשלוח קורות חיים אל חברות כוח אדם ולהצטרף למאגר העובדים שלהן.

הרעיון שמאחורי הריאיון

כדי שבאמת תמצאו עבודה, מומלץ לא רק לשלוח את מסמך קורות החיים במייל ולחכות שמשהו יקרה. כדאי לקבוע פגישה עם נציגי ההשמה של החברה ולספר להם בדיוק איזו משרה אתם מעדיפים ולמה כדאי להעסיק דווקא אתכם. זאת משום שאי אפשר להשוות את האפקט של פגישה פנים מול פנים לנייר, ולא משנה מה יהיה כתוב עליו. אז בלי להתעצל (אחרי הכול – סיימתם שירות צבאי ובטח כוחכם עוד במותנכם) – גשו אל הסניף של חברת כוח האדם הרלוונטית שקרוב למקום מגוריכם, דברו עם הנציג/ה, ספרו להם מה אתם מחפשים, מלאו את הטפסים וסביר מאוד להניח שבתוך זמן קצר ההצעות יתחילו להגיע. אין ספק בכלל, שאחת מתוך ההצעות האלה תוכל להיות העבודה המועדפת שלכם, שתאפשר לכם לקבל את המענק הנחשק. בהצלחה!

כתיבת קו”ח חינם

צור עכשיו קו"ח בעזרת מחולל קו"ח המהפכני!

כתיבת קורות חיים

שליחת קו”ח

טען ושגר את קו"ח למאגר המעסיקים שלנו!

שליחת קורות חיים
הסוכן החכם